Aktualności

26 kwietnia 2015

Dla Ziemi

Międzynarodowy Dzień Ziemi to akcje prowadzone corocznie wiosną. Celem tego dnia jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwach poszczególnych krajów, miast miasteczek i wsi. Dzień Ziemi ma uświadomić wszystkim jej mieszkańcom, jak kruchy jest ekosystem ziemi oraz jak duży wpływ na jego niszczenie mają działania człowieka.

» czytaj więcej..
29 marca 2015

Słońce wyżej na niebie….

Stwarza że, wiosna w znaczny sposób, tak jak każdego roku zmobilizowała mieszkańców Wycisłowa do podjęcia szeregu prac polowych, tj nawożenie, kultywowanie, siania.

» czytaj więcej..
29 marca 2015

Pierwsze wiosenne odwiedziny

28 marca odwiedzili Wycisłowo uczestnicy boreckiego klubu rowerowego „Skręć prosto” Tego wiosennego dnia rozpoczęli swoje tegoroczne wojaże rowerowe. Celem rowerzystów jest objechanie wszystkich miejscowości znajdujących się na terenie gminy Borek Wlkp. Pierwsza wyprawa cyklistów rozpoczęła się w Borku i wiodła przez Skoków, Skokówko,Stawiszyn, Liż, Wroniny, Wycisłowo, Frasunek, Jeżewo .

» czytaj więcej..
11 marca 2015

100 dni

11 marca 2015 roku minęło 100 dni urzędowania nowego Burmistrza Borku Wlkp. Marka Rożka, co o tym sądzi, czym zajmuje się prywatnie, jak spędza wolny czas.., o tym wszystkim możecie przeczytać w wywiadzie który udało się nam z włodarzem przeprowadzić

» czytaj więcej..
11 marca 2015

11 marca Dzień Sołtysa

Święto to ma na celu okazanie wdzięczności i szacunku włodarzom wiosek za ich pracę i zaangażowanie na rzecz społeczności lokalnej. Rola sołtysa w Polskiej wsi jest znacząca i dlatego w dniu ich święta….

» czytaj więcej..
Stronę odwiedziło 273407 osób.
realizacja: studio fabryka