Aktualności

29 lipca 2014

Indianie w Wycisłowie

Dnia 21 i 22 lipca zrobiło się gwarno na placu zabaw „Jarzębinka” ,w Wycisłowie, a to za sprawą uczestników „Dziecińca Bojanowskiego” ze szkoły w Wycisłowie.

» czytaj więcej..
13 lipca 2014

Drugi dzień odwiedzin

Zainteresowaniem cieszył się dzień otwartych drzwi chaty biesiadnej, drzwi dla wszystkich otwarte były w sobotę 12 lipca. Przybywali do chaty mieszkańcy Wycisłowa, Jawor, Ustronia i Zalesia. Miłym zaskoczeniem okazała się wizyta redaktor „Życia Gostynia” p. Agaty Fajczyk i radnego gminy Borek Wlkp. Marka Rożka. Po obejrzeniu chaty biesiadnej rodzice wraz z dziećmi bawili się i grali na placu zabaw rywalizując miedzy sobą w wielu konkurencjach sportowych.

» czytaj więcej..
08 lipca 2014

Czy jest jeszcze gdzieś, prawdziwa ta wieś

„Czy jest jeszcze gdzieś, prawdziwa ta wieś. zielona, pachnąca lnem? Z polami wśród łąk, z garnkami, co schną na płotach do góry dnem? Z chatami wśród pól i z mlekiem na stół, z żelazkiem, co duszę ma?” Cyt. Autor Andrzej Kuryło

» czytaj więcej..
08 lipca 2014

Przyjemne z pożytecznym

Dobiegł końca wypoczynek zorganizowany przez Sołectwo Wycisłowo dla dzieci z gminy Borek Wlkp. Uczestniczyło w nim 54 osób ( 37 z SP Wycisłowo,15 z SP Borek Wlkp. oraz 2 z SP Zalesie). Półkolonie przebiegały pod hasłem Jak to dawniej na wsi bywało, gdzie głównym celem było poszukiwanie tej starej prawdziwej wsi oraz rozwój sprawności fizycznej młodzieży i wspólne spędzanie czasu w różnych miejscach rekreacyjnych naszego województwa.

» czytaj więcej..
07 lipca 2014

W ciągłej budowie

Cały czas trwają prace przy budowie chaty biesiadnej, są one teraz mniej widoczne bo wyposażane jest jej wnętrze.

» czytaj więcej..
Stronę odwiedziło 174742 osób.
realizacja: studio fabryka